ďťż
Kilka czitów...



Miko - So maja 05, 2007 7:53 pm
" />Wiekszosc pewnie nawet nie wie, ale na wizardzie mozna bezkarnie oszukiwać. Przeciwnik nawet nie skapnie sie ze pomoglismy szczesciu.

Istnieja programy sluzace do blokowania wysylanych pakietow /lub eydtowania ich/. Odpowiednia knfigurujac taki program mozemy dowolnie majstrowac z deckiem i kartami podczas gry i przeciwnik w ogole sie nie polapie, bo zadne informacje nie beda widoczne w logach. I w ten sposob blokujac wychdzace pakety mozemy przejrzec sobie caly deck, ulozyc karty na library, zmienic cala reke (zakladajac ze przeciwnik nie wie co mamy na rece...) itp. Kazde rozdanie moze byc porno i zawsze bedziemy mieli odpowiedz na kluczowe karty przeciwnika...

Nie wiem czy da sie temu jakos przeciwdzialac... Przy takich mozliwosciach gra na wizardzie w jakichs turniejach z nagrodami traci sens.

Od razu mowie ze sam nie uzywam tego rodzaju zagrywek bo gram raczej dla przyjemnosci (co mozna sprawdzic - kiepskie wyniki w lidze ;p), ale rozni ludzie sa na tym swiecie. Dobrze ze wiekszosc nie ma o czyms takim zielonego pojecia. Sam tez o tym nie wiedzialem dopoki kumpel, ktory nie gra w mtg, po zapoznaniu sie z wizardem nastepnego dnia pokazal mi swoje 'mozlwosci' wygrywajac 3 gry pod rzad w 3-ciej turze, a potem pare trickow ze zmienianiem zawartosci reki wlacznie. W logach nie bylo zadnych informacji o tych akcjach, przeciwnik czitera nie ma zadnych szans sie polapac.

I co wy na to??




mix-93 - So maja 05, 2007 8:35 pm
" />Dla większości gra to przyjemność, a jaką przyjemnością jest zwycięstwo kiedy się wie że to dzięki oszustwu?
Skoro to takie proste to żadnego sensu nie ma robienie turnieji z nagrodami przez wiza
Miejmy nadzieję że tych cziterów zerzre sumienie



Angel_ - So maja 05, 2007 8:47 pm
" />
">Dla większości gra to przyjemność
Większość interesują gry i turnieje o nagrody. A w nich przyjemność, satysfakcja itp. wartości znajdują się na samym końcu listy korzyści.

"> a jaką przyjemnością jest zwycięstwo kiedy się wie że to dzięki oszustwu?
Taką samą jak ta, która ma miejsce nie dzięki oszustwu. Nagrody się przecież nie zmieniają w zależności od faktu oszustwa, bądź też jego braku.

Atmosfera turnieju oraz względny fun z niego wynikający nie zawsze są pozytywne, przez co nie można ich permanentnie wpisać na listę korzyści. Nagrody owszem.



Chmura - So maja 05, 2007 10:29 pm
" />Po przeczytaniu, przypomniała mi się ogromnie dziwna akcja, gdy jakiś czas temu grałem z (tu nick). Matchup jest, dla mnie prawie byem na turniejach, a przerżnąłem jakoś 8 do 1-2. Dobrze by to podchodziło, bo innego sensownego wytłumaczenia na ten jednorazowy numer, jak dotąd nie miałem.




Vini - N maja 06, 2007 10:01 am
" />Ktoś wie jak rozwiązane jest to na MODO, MWS'ie?



$uchy - N maja 06, 2007 10:15 am
" />czy te programy umożliwiają też manipulowanie kartami przeciwnika? generalnie to mam nadzieję, że teraz ktoś kto po prostu będzie mieć szczęście nie będzie od razu oskarżany o oszustwo...



alien - N maja 06, 2007 10:57 am
" />No coz, z jednej strony to sie ciesze, bo to oznacza, ze Wizard staje sie popularny i ze jest wart zainteresowania cziterow. Z drugiej strony martwi mnie to, bo to oznacza wiecej pracy dla mnie nad zabezpieczeniami.

Przypominam sobie czasy, gdy cziterzy zajmowali sie Apprenticem i MWSem i robili to skutecznie (tak, tak, czitowanie na MWS i Appie tez jest mozliwe), a ja marzylem o tym zeby kiedys zainteresowali sie tez Wizardem .

Mysle, ze udalo mi sie dosc skutecznie zabezpieczyc Wiza przed czitowaniem (szybki jestem, prawda? ) W przypadku, gdy ktos bedzie probowal czitowac, wyskoczy u nas odpowiedni komunikat. Tak jak pisalem, zabezpieczenie jest skuteczne, ale poniewaz zrobilem je dosc szybko, bede je jeszcze udoskonalal, dlatego mozecie spodziewac sie teraz czestych updatow

Programy, w ktorych rozgrywka nie odbywa sie na serwerze zawsze beda narazone na czitowanie. Zagrozenie jest tak samo duze na wizie jak i na MWSie oraz Appie. Nie wiem, co planuja tworcy MWSa, czy Appa (ci to chyba juz nic nie planuja) ale ja planuje wlasnie przerobic Wizarda tak, aby rozgrywka odbywala sie na serwerze, Wy bedziecie mieli tylko klienty sluzace tylko jako wizualna interpretacja stolu, reki, library... Czitowanie bedzie wtedy wogole niemozliwe. Dodatkowa zaleta bedzie to, ze bede mogl udostepnic protokol porozumiewania sie wiza, wtedy kazdy bedzie mogl zrobic swojego wlasnego klienta.



Gooz - N maja 06, 2007 12:41 pm
" />Alienie, obserwowałem grę do ligi gdzie takie właśnie ostrzeżenie się pojawiło... co tu zrobić teraz?



M0rw47h - N maja 06, 2007 1:13 pm
" />A my sobie gralismy funowo i co chwile wyskakiwalo nam to gowineko.

Cheating polegal na
a) odjeciu sobie life
b) drawowaniu karty
;o



mix-93 - N maja 06, 2007 6:44 pm
" />Ja załorzyłem dziś grę, ktoś dołączył i powiedział, że mu pokazało że ja czituje. Nic nie robiłem. Chyba to blokowanie czitowania coś nie pracuje tak jak powinno...



Miko - N maja 06, 2007 6:55 pm
" />Suchy - nie, mozna bylo manipulowac tylko pakietami wychodzacymi od nas (draw, przeszukiwanie library, przerzucanie kart z side na reke itd), na to co dzialo sie u przeciwnika nie mozna miec wplywu.



Adryt - N maja 06, 2007 7:27 pm
" />
">Ja załorzyłem dziś grę, ktoś dołączył i powiedział, że mu pokazało że ja czituje. Nic nie robiłem. Chyba to blokowanie czitowania coś nie pracuje tak jak powinno...

Może sobie z ciebie jaja robił?



FALI - N maja 06, 2007 9:47 pm
" />Adyrt smiem watpic, gdyz mi sie to dzisiaj kilkuktrotnie zdazylo podczas gry z roznymi przeciwnikami. I mnie i im sie wyswietlal taki komunikat.



hacke - N wrz 21, 2008 8:07 pm
" />Witam

Mam kilka uwag odnosnie wiza i cheatowania. Zaznaczam, ze to co napisze nie jest oskarzaniem kogokolwiem. Sa to rzeczy, ktore tworcom wiza moga sie przydac.

1. Tasowanie - Wiem, ze nie ma mozliwosc zrobic prawdziwie losowego tasowania. Na wizie jednak zdarzaja mi sie dziwne akcje, ktore czesto prowadza mnie do wniosku ze albo przeciwnik cheatuje albo cos jest nie tak z tasowaniem:

A). Nic nie dajacy mulligan. Szczytem tego problemu bylo wyciagniecie 7 ladow, mulligan do 6 (ladow oczywiscie), mulligan do 5 (ladow a jak), mulligan do 4 (lady). W nastepnej grze z kolei nie mialem w ogole ladow mimo mulliganow. Problem nie w tym, ze to sie zdarzylo w realu tez moze. Problem w tym, ze to sie zdarza za czesto. Dziala to oczywiscie i w druga strone. Czasami nie moge znalezc ladu w decku z 26 ladami mimo mulliganow

B) Gralem deckiem na shamanow. Rzucam Flamekin Harbingera po Flamekin Harbingera. Przegladam deck z tasowaniem. W nastepnej powtarzam akcje. A tu identyczny uklad pierwszych kart (widocznych) na gorze. Trzecia identyczna akcja to samo. Zdarza sie to dosc czesto.

C). Bardzo czesto dostaje po 3 egzemplarze tej samej karty w jednej grze. Juz sie zorientowalem, ze w nastepnej nie zobaczej ich w ogole, bo wszystkie trzy sa na dole library. Sam spotkalem sie z zarzutem oponenta, ze to troche dziwne ze na mono reda doszly mi az 3 finksy.

2. Cheatowanie. Sam mialem duze problemy ze zorientowaniem sie kto cheatuje kto nie. Akcje typu mam mono red deck koles pieciokolorowy. On nie ma problemu z mana ja mam (bo wrzucilem 4 mutavaulty) doprowadzaly mnie do furii. Kiedy zdarzalo sie to nagminnie przez 3 gry pod rzad wyrazalem zaskoczenie (w taki sposob, ze rozumial o co go oskarzam) i rozlaczalem sie. Do dzis nie wiem czy to bylo cheatowanie czy problem tasowania. W kazdym razie jezeli kogos urazilem a ma czyste sumienie to przepraszam.

Cheaterow mozna zlapac. Nie jest prawda ze wszyscy graja dla przyjemnosci. Niektorym sprawia radosc wlasnie wygrywanie przez cheatowanie. Udalo mi sie przylapac kilku cheaterow dwoma sposobami z tego jednemu udowodnilem ze cheatuje:

1 - Uwaznie zwracajcie uwage na wszystko. Koles ktoremu udowodnilem cheatowanie mial dwie karty na rece. Rzucal 2 spelle z koncem mojej tury i... mial nadal dwie karty na rece

2 - Dobrym sposobem jest zapisywanie na kartce nicki oponentow i zaznaczanie ile bylo gier i w ilu miales do czynienia z dziwna akcja. W ten sposob wyodrebnilem kilku kolesi, z ktorymi nie jestem wstanie wygrac (dokladnie nie wygralem z nimi ani razu), zawsze pojawiala sie dziwna akcja (zwykle niesamowity top deck lub cala seria top deckow), czesto w realu moim deckiem nie mam najmniejszych problemow na turniejach z deckami opponenta. Mozna z duzym przyblizeniem zalozyc, ze tacy kolescie cheatuja.

To tyle uwag. Moze sie do czegos przydadza
Pozdrawiam
Hacke



Mikołaj - N wrz 21, 2008 8:47 pm
" />
">1. Tasowanie - Wiem, ze nie ma mozliwosc zrobic prawdziwie losowego tasowania.

Ja będę powtarzał z uporem maniaka - to co oferuje wizard to jest właśnie prawdziwe tasowanie. Jeśli ktoś uważa inaczej zapraszam do przeczytania tych oto rullingów:

">:
21. Shuffling
Shuffling must be done so that the faces of the cards cannot be seen. Regardless of the method used to shuffle, players’ decks must be sufficiently randomized.

Po raz kolejny napiszę: jeżeli są odpowiednio losowo ustawione po stackowaniu, to znaczy że stackowanie nic nie dało. Jeżeli są ustawione lepiej niż bez stackowania, to jest to złamanie tej reguły.

Reszta relacji jest bardzo ciekawa, jak będę miał chwilę czasu to odniosę się do tego konstruktywniej



alien - N wrz 21, 2008 9:32 pm
" />O tasowaniu pisalem juz wielokrotnie. Na wizardzie jest zupelnie losowe

Od czasu zalozenia tego watku przez Miko minelo juz troche czasu i od tego czasu Wizard mocno sie zmienil. Niestety, komunikaty ostrzegajace przed cheatowaniem nie sa doskonale, nie oznaczaja na 100% ze przeciwnik cheatuje. Na skutek lagow i roznych opoznien moga pojawiac sie rowniez w czasie uczciwie prowadzonej gry. Moge powiedziec tak: jezeli owe komunikaty nie pojawiaja sie, to znaczy, ze wszystko jest ok, jezeli pojawiaja sie, nalezy miec sie na bacznosci, ale wcale nie oznaczaja, ze przeciwnik oszukuje. Moga pojawic sie na skutek opoznien, lagow badz zagubienia pakietow.

Moze uchyle tu rabka tajemnicy, ale powinienem to wyjasnic. Wykonujac jakis ruch na wizardzie, wizard wysyla ten ruch do przeciwnika wraz ze specjalnym, unikalnym kodem. Na podstawie tego unikalnego kodu tworzona jest odpowiedz dla przeciwnika. Specjalny algorytm pozwala obliczyc kod, jaki powinien wyslac Wizard w odpowiedzi. Jezeli kod obliczony i kod zwrotny od przeciwnika roznia sie, Wizard sygnalizuje probe cheatowania. Widac stad, ze jezeli pakiety zostana zamienione, kod zwrotny bedzie roznil sie od tego kodu obliczonego (spodziewanego), gdyz bedzie on odpowiedzia na inny pakiet, a wiec wystapi alarm.

Swoja droga, nieraz pinguje Was i nieraz szczena opada mi ze zdumienia. U niektorych z Was odpowiedzi otrzymuje nawet po 5 (slownie pieciu) sekundach. Dziwie sie, ze przy takich pingach jeszcze mozliwa jest gra. Niektorzy z Was maja naprawde slabe lacza, moze to byc tez przyczyna niedokonczonych draftow.



hacke - N wrz 21, 2008 10:17 pm
" />Witam ponownie

Wdarlo sie male nieporozumienie.

Mikolaj ->


">Ja będę powtarzał z uporem maniaka - to co oferuje wizard to jest właśnie prawdziwe tasowanie. Jeśli ktoś uważa inaczej zapraszam do przeczytania tych oto rullingów:

DCI Universal Tournament Rules napisał(a):
:
21. Shuffling
Shuffling must be done so that the faces of the cards cannot be seen. Regardless of the method used to shuffle, players’ decks must be sufficiently randomized.


Mialem na mysli cos zupelnie innego. Chodzilo mi o to, ze nie mozna w zadnym programie wedle mojej wiedzy zrobic prawdziwego losowania. Moze to troche off topic ale jako ze nie jestem informatykiem moze ktos zweryfikuje moja wiedze.

Dawno temu w odleglej galaktyce w czasach kiedy Baldurs Gate 2 pojawil sie w sklepach zakupilem, zamknalem sie w pokoju i gralem Zwykle w tego typu gry gram 2 czasami 3x dluzej niz inni gracze (tudziez obliczona jest gra). Po pewnym czasie moj przypakowany bohater (KP -5lub wiecej nie pamietam bodajrze Trak0 1) stanal naprzeciwko goblina (KP bodajrze 15 Trak0 bodajrze 19). 5 razy pod rzad nie trafil i dwa razy oberwal. Kazdy kto znak AD&D wie ze to jest raczej niemozliwe. A zdarzalo sie to coraz czesciej. Po jakims czasie przez znajomego trafilem na kolesia z magistrem lub doktoratem z matematyki na AGH. On stwierdzil, ze oparte na rachunku prawdopodobienstwa skrypty nie sa w pelni losowe. Ba. Powiedzial ze wszelkie skrypty ukazujace sie w sieci (mial na mysli darmowe skrypty losowan w php albo w innym jezyku wtedy bardzo popularne) nawet te reklamujace sie jako w pelni losowe takimi nie sa.

To mialem na mysli twierdzac, ze nie ma mozliwosci zrobic prawdziwie losowego tasowania. Oczywiscie od tego czasu wszystko moglo sie zmienic. Zapewne sa juz nowe techniki tworzenia losowosci.

Z powazaniem
Hacke



bzykuu - N wrz 21, 2008 10:32 pm
" />No nie da zrobic sie zupelnie prawdziwego tak na prawde prawdziwie prawdziwego losowego losowania na kompie. Ale co z tego jesli to losowanie jest jest tak samo dobrze losowe jak tasowanie kart na zywca. Czesciej nawet na zywo ludzie tasuja mniej losowo z pewnych wzgledow. To ze czasem rzucisz 1 na 100-sciennej kostce jest nieuniknione:)



alien - Pn wrz 22, 2008 2:15 pm
" />Pelna zgoda. Losowanie na wizie jest miliony razy bardziej losowe niz na zywo. Sorry, ale wizard to nie program do obliczania trajektorii lotow statkow kosmicznych, a do (nikogo nie obrazajac) gry w kartoniki. Taka losowosc nam zupelnie wystarczy.

Wyobraz sobie, ze tasujesz talie bez przerwy przez pol roku (z zamknietymi oczami). I co jest dobrze potasowana? Odpowiedz moze byc tylko jedna. Juz lepiej nie mozna potasowac (no, moze tasujac jeszcze przez nastepne pol roku). Tak wlasnie tasuje Wizard, tylko, ze robi to w sekunde .



Hezor - Pn wrz 22, 2008 2:39 pm
" />Domagam się rozesłania do użytkowników Wizarda doczepianych do komputera urządzeń badających rozpad pierwiastków radioaktywnych aby uzyskać prawdziwie losowe tasowanie! I to już!

Nie, bez żartów. Zawsze jak ktoś się przesiada z (bądźmy szczerzy - to nie musi wynikać ze złej woli, ludzie są niedoskonali) kiepsko tasowanych kart papierowych na jakąś platformę cyfrową, to przez pewien czas bluźni na nieuczciwe tasowanie. Dopiero potem do gracza dochodzi, że w MtG czasem się przegrywa przez tragiczne dojścia.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • blanka24.keep.pl
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • abaddon.xlx.pl
  • | | | | >

    © design by e-nordstrom